Rychle rozvíjejícím sportem se u nás stal badminton, který neustále rozšiřuje svoji základnu.

Badminton je individuální olympijský raketový sport. Jeho přímým předchůdcem je indická poona a je jedním z nejrychlejších raketových sportů.

Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Ve sportovním areálu Tsport jsou vám k dispozici 4 badmintonová hřiště, které jsou od poloviny dubna do poloviny října k dispozici celý týden, od poloviny října do poloviny dubna poté vždy od pátku do pondělí .

Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadl na čáru, se hodnotí jako dobrý. Situace, kdy se míček dotkne sítě a skončí na straně soupeře, takzvané „prasátko“, je v badmintonu povolena (i při podání).

Badminton se hraje míčkem, který je vyroben z pravého husího peří (na jeden je zapotřebí 16 brk), Míček váží 5,5 gramu. Délka per musí být jednotná v rozmezí od 65mm, měřeno od konce pera k horní části základny.

Badmintonové rakety prodělaly za poslední léta velky pokrok a technologický vývoj. Původně dřevěné badmintonové rakety byly postupně nahrazovány raketami kovovými (slitiny hliníku, ocelové badmintonové rakety). Různé druhy kovových slitin byly následně nahrazovány uhlíkovými vlákny a kompositovými materiály. Dnešní badmintonové rakety jsou vyrobeny za pomocí nejnovějších materiálových technologií, základním materiálem je grafit.

Všechny disciplíny se podle nového systému hrají na dva vítězné sety do 21 bodů a hráč, který vyhrál výměnu, vždy získává bod; opouští se tedy pravidlo o ztrátování. Za stavu 20–20 se pokračuje ve hře, dokud jeden z hráčů nezíská 2 body po sobě, ovšem pokud skóre dosáhne stavu 29–29, vítězí hráč, který dosáhne 30. bodu.

Rezervujte si své sportoviště